1352579

Stekfat, ett par, kompaniporslin, Kina, Qianlong (1736-95).

Oval konturerad form. Dekor i underglasyrblått med motiv av fåglar i trädgårdslanskap. Längd 33,5 cm.

Glasyrmistor. Små nagg. Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK