Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Gustaf Folcker, sockerskål, silver, Stockholm 1833.

Delvis godronnerad. Lock med skedhål. Höjd 26 cm. Vikt 617 g.

Knappt märkbar lagning på brättet. Smärre åldersrelaterat slitage.

Utropspris
500 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13