Stekfat, ett par, samt ett större, kompaniporslin, Kina, Qianlong (1736-95)

Dekor i underglasyrblått med motiv av hus i bergslandskap, samt flodlandskap. Längd 29-35 cm.

Smärre slitage. Nagg. Glasyrmistor.

Utropspris
3 000 SEK