1365005

Peter Hallen, stolar, ett par, "Wave", Gemla, Diö, 1998,

Peter hallen, stolar, ett par, "wave", gemla, diö, 1998,

Stomme av bok med sits och rygg med ljus skinnklädsel. Stämpelmärkta Gemla Möbler AB 1998. Märkt med Gemlas jubileumsetikett. Sitthöjd 47, höjd 80 cm.

Slitage. Märken. Fläckar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H145
Proveniens

Stolen togs fram till ett unikt restaurangprojekt i Stockholm och producerad i ett fåtal exemplar.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
8 200
798
901
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
4 dec 21:02
8 200 SEK
4 dec 19:34
8 000 SEK
1 dec 11:25
6 000 SEK
24 nov 19:38
5 000 SEK