1366206

Hartmuth Lohmeyer, fåtöljer, ett par, Gemla, Diö, 1950/60-tal.

Hartmuth lohmeyer, fåtöljer, ett par, gemla, diö, 1950/60-tal.

Stomme av teak med rygg i rotting. Lösa dynor med tygklädsel. Etikettmärkta Gemla Diö Sweden. Märkt med Gemlas jubileumsetikett. Sitthöjd 38, höjd 70 cm.

Smärre slitage. Märken. Smärre skador på rotting. Senare sadelgjord. Senare dynor.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
10 000 SEK
Rekommendationer