1366953

Sigurd Lewerentz

(Sverige, 1885-1975)
Sigurd lewerentz, tillskriven, fåtölj, funkis, gemla, diö, 1930-tal.

Sigurd Lewerentz, tillskriven, fåtölj, funkis, Gemla, Diö, 1930-tal.

Stomme av betsad bok. Rygg och lös sittdyna med grön tygklädsel. Resårsits. Sitthöjd 42, höjd 84 cm.

Slitage. Märken. Fläckar. Ställvis blekt. Skadad resår.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
5 000 SEK
Rekommendationer