Hertha Bengtson, vas med lock, signerad och daterad 1992.
Blått glas med reliefdekor i klarglas. Lökformat lock. Signerad "Hertha Bengtson 92 451". Höjd 41,5 - 59 cm.
Smärre ytslitage. Märken.