Design Konstglas
1341953

Hertha Bengtson

(Sverige, 1917-1993)
Hertha bengtson, vas med lock, signerad och daterad 1992.

Hertha Bengtson, vas med lock, signerad och daterad 1992.

Blått glas med reliefdekor i klarglas. Lökformat lock. Signerad "Hertha Bengtson 92 451". Höjd 41,5 - 59 cm.

Smärre ytslitage. Märken.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
2 500 SEK