Arne Jones E1299

Kjell Engman

(Sverige, Född 1946)
Kjell Engman
(Sverige, Född 1946)

Kjell Engman, skulptur, glas, Kosta Boda, signerad.

I form av en fågel. Blåtonad glasmassa. Formblåst samt handblåst. Signerad 7273066 Kosta Boda Kjell Engman. Med ställning för väggmontering. En ljuspunkt i ställningen. Höjd på skulpturen 62 cm. Höjd på ställningen 110, bredd 30 cm.

Obetydligt ytslitage.

Konstnär

Utropspris
20 000 SEK