Lars Hellsten, vas, glas, "Kungen", signerad, Orrefors, 1988.
Svarttonat glas med dekor av ansikte. Signerad "Orrefors Gallery -88 934020 Lars Hellsten 65 -75 Lars Hellsten". Höjd 19 cm.
Smärre ytslitage.