1363466

Erik Höglund

(Sverige, 1932-1998)
Erik höglund, skulptur, glas, signerad och numrerad, bergdala, 2012.

Erik Höglund, skulptur, glas, signerad och numrerad, Bergdala, 2012.

I form av tjurhuvud. Dekor i rött, grönt, svart, vitt och gult samt bubbla. Signerad EH 1992 SG. BERGDALA 2012 [ERIK HÖGLUND] 41/500. Höjd 22 cm.

Helhetsintrycket är gott. Mindre repor undertill.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
5 000 SEK