Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Armband, 18K rött och vitt guld, korridorlänk

Stämplad CRF, Franzens Guldsmedsverkstad C R, Stockholm, otydlig årsstämpel möjligen 1967. Längd ca 19,5 cm. Bredd ca 2,5 cm. Vikt 69 gram. Lös extralänk medföljer

Trögt lås. Bruksslitage.

Utropspris
30 000 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13