Mats Theselius, fåtöljer, ett par, "Nätön", IKEA PS. 2000-tal.

Stomme av aluminium och bambu, flätad sits och rygg av rotting. Brickmärkta. Sitthöjd ca 37 cm.

Åldersrelaterat slitage, avskav, metalltråd släppt något på två fästen vid ben.

Utropspris
6 000 SEK