Inred sommarhuset

69 föremål
Taklampa, art-déco-stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Taklampa, Val St Lambert, Belgien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Golvlampa, E. Hansson & Co., Malmö, 1950-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Golvlampa, samtida från Lamp Gustaf.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Philippe Starck, taklampa, "Romeo Moon", Flos, Italien.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Takkrona, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Timo Sarpaneva, ljusstakar, 4 st, glas, "Festivo", Finland.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordslampa, 1900-tal.
Bordslampa, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordlampa, 1800-talets slut.
Bordlampa, 1800-talets slut.
Klubbat pris
152 EUR
Utropspris
150 EUR
Taklampa, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
150 EUR
Taklampa, Itsu, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
150 EUR
Taklampa, 1950-tal.
Taklampa, 1950-tal.
Utropspris
150 EUR
Ljusstakar, 2 st, Spanien 1600-talets senare hälft.
Klubbat pris
130 EUR
Utropspris
180 EUR
Tuire Hämäläinen, taklampa, Baltasar 2000-tal.
Klubbat pris
70 EUR
Utropspris
180 EUR
Taklampa, samtida.
Taklampa, samtida.
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa, 1960-tal.
Golvlampa, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tom Dixon, taklampa, "Copper Shade", 2000-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Taklampa, 1930-tal.
Taklampa, 1930-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ljuskrona, 1900-talets mitt.
Ljuskrona, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
Taklampa, 1900-talets mitt.
Utropspris
2 000 SEK
Bordslampa, smidesjärn, 1920-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Gunnel Nyman, taklampa, modell 81003, Idman 1940-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
Poul Henningsen, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa/lampbord, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, koppar, jugend, 1910/20-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegellampetter ett par, Nyrokoko, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampor, 4 st, funkis, 1930/1940-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegellampett, nyrokoko, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Appliquer, ett par, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Appliquer, ett par, brons, empirestil, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampor, 2 st, furu, 1960/70-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Ampel, empirestil, 1900-tal.
Ampel, empirestil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2560, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, Böhlmarks, 1940-tal.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK