Inred sommarhuset

202 föremål
Sybord, 1950/60-tal.
Sybord, 1950/60-tal.
Utropspris
2 000 SEK
Sven Larsson, stolar, 6 st, 1970-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Taklampa, Val St Lambert, Belgien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Taklampa, art-déco-stil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Fåtölj, 1960/70-tal.
Fåtölj, 1960/70-tal.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
200 EUR
Matta, maskinvävd, ca 274 x 182 cm.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Tamburmajor, 1900-talets slut.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
Fåtölj, 1900-talets mitt.
Fåtölj, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
Arne Norell, soffa, "Rotang", Norell Möbel AB.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Carl Malmsten, bord, "Ovalen".
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Spegel, "Diplomat", Fröseke, 1960-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tuire Hämäläinen, taklampa, Baltasar 2000-tal.
Klubbat pris
70 EUR
Utropspris
180 EUR
Bertil Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Golvlampa, 1960-tal.
Golvlampa, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Matbord, 1950/60-tal.
Matbord, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Matta, rölakan, signerad EE, ca 198 x 142 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Says Who design, stol "Palm", Bolia, samtida.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tevagn, Nordiska Kompaniet, 1929.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bordsspegel, Glas Mäster, Markaryd, Sverige.
Klubbat pris
101 EUR
Utropspris
100 EUR
Flaska, glas, möjligtvis Fratelli toso, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tom Dixon, taklampa, "Copper Shade", 2000-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Per Hammarström, vaser, 2 st, stengods, signerade.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Oscar Zanotti, skulptur, glas, Zanetti, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bertil Vallien, fat, glas, Kosta Boda, signerad.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Karmstolar, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vas, 'A scavo' glas, Cenedese, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Gunnel Nyman, taklampa, modell 81003, Idman 1940-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
Kryddsnurra, Digsmed, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
Poul Henningsen, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK