Inred sommarhuset

202 föremål
Patricia Urquiola, fåtölj, 'Smock', Moroso, Italien.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Stig Lindberg, tekoppar med fat, 8 st "Boro", Gustavsberg.
Klubbat pris
32 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, Brunstad, Norge.
Fåtölj, Brunstad, Norge.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Alvar Aalto, soffbord, Y805A, Artek.
Klubbat pris
540 EUR
Utropspris
200 EUR
Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940/50-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Vägghylla, 1900-talets mitt.
Vägghylla, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
150 EUR
Vas, glas, Murano, Italien.
Vas, glas, Murano, Italien.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stolar 4 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
470 EUR
Utropspris
300 EUR
Golvlampa, Böhlmarks, 1940-tal.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, E. Hansson & Co., Malmö, 1950-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordsspegel, Glas Mäster, Markaryd, Sverige.
Klubbat pris
101 EUR
Utropspris
100 EUR
Carl Malmsten, stolar, 5 st, Karl Andersson & Söner.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
3 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Ruda, matgrupp, 5 delar.  "Ulvö", IKEA.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, gjutjärn, Stavsjö Bruk.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa och fåtölj, 1970-tal.
Soffa och fåtölj, 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Edward Hald, skål, glas, Orrefors, 1925.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Philippe Starck, taklampa, "Romeo Moon", Flos, Italien.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Tom Dixon, taklampa, "Copper Shade", 2000-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bertil Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Arne Norell, soffa, "Rotang", Norell Möbel AB.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Taklampa, 1930-tal.
Taklampa, 1930-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Soffa, 1950-60-tal.
Soffa, 1950-60-tal.
Klubbat pris
430 EUR
Utropspris
250 EUR
Serveringsvagn, nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, ur Stockholm-serien, IKEA.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnel Nyman, taklampa, modell 81003, Idman 1940-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
Spegel, art déco, 1930-tal.
Spegel, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
150 EUR
Oscar Zanotti, skulptur, glas, Zanetti, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sideboard, 1950/1960-tal.
Sideboard, 1950/1960-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Spegel, venetiansk stil, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Kjell Engman, glasservis, 21 delar, "Nobis", Kosta Boda.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel, "Diplomat", Fröseke, 1960-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa/lampbord, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Otto Schulz, fåtölj, "Schulz", 1900-talets mitt.
Klubbat pris
16 555 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2560, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Flaska, glas, möjligtvis Fratelli toso, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Vas, 'A scavo' glas, Cenedese, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Niels Gammelgaard, bokhylla, "Enetri", IKEA.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anne Nilsson, ljusstakar, 4 st, glas, "Celeste", Orrefors.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK