Inred sommarhuset

70 föremål
Johann Baptist Homann, kolorerat kopparstick.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Mona Huss Walin, färglitografi, signerad provtryck.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Madeleine Pyk, färglitografi, 1977, signerad 229/250.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Beverloo Corneille, färglitografi, 1998, signerad EA.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Oscar Reutersvärd, akvarell och tusch, signerad.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Gustav Rudberg, kolteckning, signerad och daterad Hven -67.
Klubbat pris
1 205 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, litografi, signerad med dedikation.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stina Håfström, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PG Thelander, färgetsning, 1975, signerad 47/100.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bodil Hedlund, collage, signerad och daterad 1992.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, litografi, signerad och daterad -37.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, färglitografi, signerad och numrerad 81/400.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, färglitografi, signerad och numrerad 9/23.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ludvig Richarde, olja på papp-pannå, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
C Göran Karlsson, färgserigrafi, 1989, signerad 72/200.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Oscar Zanotti, skulptur, glas, Zanetti, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, litografi, signerad och daterad 1942.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bernhard Oscarsson, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pierre Jules Mène, efter, skulptur, brons.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skulpturer/dekorelement, tenn, Swedish Grace, 1920/30-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Robert Högfeldt, olja på duk/pannå, signerad.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oskar Bergman, gouache, signerad och daterad 1923.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ivar Morsing, olja på pappannå, signerad och daterad -67.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ivar Morsing, olja på pannå, signerad och daterad -59.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Roland Svensson, färglitografi, signerad och numrerad 77/180.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ivar Morsing, olja på pannå, signerad och daterad -54.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ivar Morsing, olja på pannå, signerad och daterad -56.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Henri Matisse, litografi. Bär numrering 197/250.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Franco Costa, färgserigrafi, signerad AP 19/30.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK