Inred sommarhuset

214 föremål
Patricia Urquiola, fåtölj, 'Smock', Moroso, Italien.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Brasskärm, järn, omkring 1900.
Klubbat pris
24 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 1800-tal.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vitrinskåp, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
955 EUR
Utropspris
600 EUR
Stolar, 6 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fåtölj, Brunstad, Norge.
Fåtölj, Brunstad, Norge.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Alvar Aalto, soffbord, Y805A, Artek.
Klubbat pris
540 EUR
Utropspris
200 EUR
Fåtöljer, ett par, Swedish Modern, 1940/50-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Vägghylla, 1900-talets mitt.
Vägghylla, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
150 EUR
Stolar 4 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
470 EUR
Utropspris
300 EUR
Bordsspegel rokoko 1700-talets mitt.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1800-talets senare hälft.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
200 EUR
Stolar, 5 st, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, sent 1900-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Pallar, 3 st, Pirana ky, 1960-70-tal.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
400 EUR
Bänk, omkring åt 1900.
Bänk, omkring åt 1900.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord, 1800-talets senare del.
Bord, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Soffa, omkring 1900.
Soffa, omkring 1900.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, Swedish Grace, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bordsspegel, Glas Mäster, Markaryd, Sverige.
Klubbat pris
101 EUR
Utropspris
100 EUR
Trädgårdssoffa, 1900-tal.
Trädgårdssoffa, 1900-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fällstol, tidigt 2000-tal.
Fällstol, tidigt 2000-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
150 EUR
Carl Malmsten, stolar, 5 st, Karl Andersson & Söner.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer, ett par, klädsel Veraseta, modern tillverkning.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skänk.
Skänk.
Klubbat pris
10 100 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
3 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Ruda, matgrupp, 5 delar.  "Ulvö", IKEA.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa och fåtölj, 1970-tal.
Soffa och fåtölj, 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Fällstolar ett par IKEA sent 1900-tal/ 2000-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vikskärm, 1900-tal.
Vikskärm, 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Säng / soffa, omkring 1900.
Säng / soffa, omkring 1900.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
100 EUR
Stolar, 6 st, Thonet-typ, Rumänien, 1900-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, Gustavianskt provinsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbänk, 1800-tal.
Soffbänk, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Trädgårdssoffa, Bolinders verkstäder, omkring år 1900.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bokhylla, "Leksvik", IKEA, 1999.
Klubbat pris
95 EUR
Utropspris
150 EUR
Bokskåp, nyrenässans, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sidobord, 1900-talets mitt.
Sidobord, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bord, Allmoge, Gotland, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Arne Norell, soffa, "Rotang", Norell Möbel AB.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Soffa, 1950-60-tal.
Soffa, 1950-60-tal.
Klubbat pris
430 EUR
Utropspris
250 EUR
Soffa, gustavianskt provinsarbete, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Serveringsvagn, nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, allmoge, Finland 1800-talets slut.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
200 EUR
Bockbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, ett par, sen-barock/rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
1 508 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Soffbord, ur Stockholm-serien, IKEA.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Trädgårdsurnor, 2 st, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
200 EUR
Gunnel Nyman, taklampa, modell 81003, Idman 1940-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
Taburett, gustavianskt provinsarbete, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Byrå, 1800-talets början.
Byrå, 1800-talets början.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
500 EUR
Spegel, art déco, 1930-tal.
Spegel, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
150 EUR
Bänk, 1700- och 1900-tal. Längd 172 cm.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Stolar, 3 st, gustaviansk stil, omkring 1900.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Spegel, Eriksmålaglas, 1950/1960-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Karmstol, sannolikt Holland, omkring 1980.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Sideboard, 1950/1960-tal.
Sideboard, 1950/1960-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Spegel, venetiansk stil, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Dubbelskåp, Jämtland, daterat 1849.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Toilettebord, 1950/60-tal.
Toilettebord, 1950/60-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Fotpall, "Howard", Englesson.
Fotpall, "Howard", Englesson.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Satsbord, 1900-talets mitt.
Satsbord, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
200 EUR
Soffa, allmoge, omkring 1900.
Soffa, allmoge, omkring 1900.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sängbord, ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, allmoge, 1900-talets början.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
150 EUR
Bokhylla med skrivskiva, 1940-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sängbord, ett par, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Piedestal, omkring år 1900.
Piedestal, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK