Inred sommarhuset

519 föremål
Affisch 1960-tal.
Affisch 1960-tal.
Utropspris
2 500 SEK
Alvar Aalto, soffbord, Y805A, Artek.
Klubbat pris
540 EUR
Utropspris
200 EUR
Ampel, empirestil, 1900-tal.
Ampel, empirestil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anne Nilsson, ljusstakar, 4 st, glas, "Celeste", Orrefors.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Appliquer, ett par, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Appliquer, ett par, brons, empirestil, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arne Jacobsen, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arne Norell, soffa, "Rotang", Norell Möbel AB.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ask med lock, porslin, Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
B.P. Co, sockerruska, silver, London, 1967.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bengt Ruda, matgrupp, 5 delar.  "Ulvö", IKEA.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bernhard Oscarsson, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, fat, glas, Kosta Boda, signerad.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bertil Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bertil Vallien, vas, glas, Kosta Boda, 1991.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Beverloo Corneille, färglitografi, 1998, signerad EA.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Blombänk, ett par, furu.
Blombänk, ett par, furu.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Bockbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bodil Hedlund, collage, signerad och daterad 1992.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bokhylla 1950/60-tal.
Bokhylla 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bokhylla med skrivskiva, 1940-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bokhylla, "Leksvik", IKEA, 1999.
Klubbat pris
95 EUR
Utropspris
150 EUR
Bokskåp, nygotik, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokskåp, nyrenässans, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, 1800-talets mitt.
Bord, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
100 EUR
Bord, 1800-talets senare del.
Bord, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bord, 1800-talets senare hälft.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
200 EUR
Bord, 1900-talets slut.
Bord, 1900-talets slut.
Klubbat pris
50 EUR
Utropspris
100 EUR
Bord, Allmoge, Gotland, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Bord, Gustavianskt provinsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, Swedish Grace, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bord, allmoge, 1900-talets början.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
150 EUR
Bord, renässansstil, sent 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bord, sammansatt, 17-och 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordlampa, 1800-talets slut.
Bordlampa, 1800-talets slut.
Klubbat pris
152 EUR
Utropspris
150 EUR
Bordsdekoration, omkring år 1900.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordslampa, 1900-tal.
Bordslampa, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordslampa, koppar, jugend, 1910/20-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, smidesjärn, 1920-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bordspendyl, nyrokoko, Frankrike, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bordsspegel rokoko 1700-talets mitt.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordsspegel, Glas Mäster, Markaryd, Sverige.
Klubbat pris
101 EUR
Utropspris
100 EUR
Bordsur, mässing, rokokostil, omkring 1900.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Brasskärm, järn, omkring 1900.
Klubbat pris
24 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Brickbord, Nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Brosch 14K guld och safirer.
Brosch 14K guld och safirer.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Byrå, 1800-talets början.
Byrå, 1800-talets början.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
500 EUR
Byrå, 1800-talets slut.
Byrå, 1800-talets slut.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
250 EUR
Byrå, England 1900-talets sista del.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Byrå, nyrenässans, omkring år 1900.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bänk, 1700- och 1900-tal. Längd 172 cm.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Bänk, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
Bänk, omkring åt 1900.
Bänk, omkring åt 1900.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
C Göran Karlsson, färgserigrafi, 1989, signerad 72/200.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Carl Malmsten, bord, "Ovalen".
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK