Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Stan Wys (Wysocki)

(Vitryssland, Född 1949)
Stan Wys (Wysocki)
(Vitryssland, Född 1949)

Stan Wys, skulptur, brons, signerad och numrerad 4/4 AP, daterad 1993.

Kvinnotorso. På kvadratisk sockel. Höjd 21,5 cm (inklusive sockel 24 cm).

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
8 000 SEK

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13