Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

Claes Hake

(Sverige, 1945-2025)
Claes Hake
(Sverige, 1945-2025)

Claes Hake, skulptur, brons, signerad.

Byst av en man, monterad på bas av trä. Signerad HAKE. Informationshäfte om konstnären medföljer. Höjd (exklusive bas) 7,5 cm. Höjd (inklusive bas) 19 cm.

Torrsprickor. och smärre skador på träbasen. Skador. Obetydligt ytslitage på skulpturen.

Utropspris
6 000 SEK