Dekor i underglasyrblått och imari. Det största med motiv av landskap, mått ca 24 x 24 cm. Tallrikar med motiv av blommor, diameter ca 21,5 cm. Ett par små assietter med motiv av mynt, diameter ca 15 cm.
Slitage. En assiett med spricka. Nagg.