Arne Jones E1299

Fotografier, 6 st, 1800-talets slut / tidigt 1900-tal.

Fartygsbilder föreställande bogserbåten "Brage" i Helsingborgs hamn, "S/S Kullen" i Stettin, "M/S Helsingborg" samt fartygsbesättningar. 9 x 15 till 18 x 23 cm.

Ej examinerad ur ram. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
2 500 SEK