Halsband, 18K guld, pärlor och emalj med målad dekor. Gustaf Dahlgren, Malmö 1870.

Kedjans stämplad PW.
Hängets mått 17 x 22 mm.
Kedjans längd 46 cm.
Total vikt 9,6 g.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
500 - 600 EUR