Brosch, 14K guld, silver, rosenslipade diamanter och rubiner. 1930-40-tal.

Bredd 47 mm.
Höjd 29 mm.
Äggets mått 16 x 12 mm.
Total vikt 7,9 g.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
1 500 - 1 800 EUR