Skrivbord med uppsats, Louis XVI-stil, 1900-tal.

Mahognyfanerat. Lös uppsats med skjutdörr, med bakomliggande lådor. Tre lådor i sargen. Delvis klädd skiva. Mässingsbeslag. Längd 134 cm, djup 74 cm, bordshöjd 74 cm, totalhöjd 127 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Märken. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
700 - 800 EUR