Erik Höglund

(Sverige, 1932-1998)
Erik Höglund
(Sverige, 1932-1998)

Erik Höglund, objekt, glas och betong, Boda, signerat E Höglund Boda 68.

Gjutet glas i olika färger och former inneslutet i betong. Signerad E Höglund Boda 68. 102 x 117 cm.

Slitage. Nagg och smärre sprickor på betong.

Utropspris
8 000 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

45. Patek Philippe, Golden Ellipse, "Sigma Dial", ca 1977.
Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
Budhistorik
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
Aktuellt bud:
85 000 SEK