1393754

Erik Höglund

(Sverige, 1932-1998)

Erik Höglund, objekt, glas och betong, Boda, signerat E Höglund Boda 68.

Gjutet glas i olika färger och former inneslutet i betong. Signerad E Höglund Boda 68. 102 x 117 cm.

Slitage. Nagg och smärre sprickor på betong.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
8 000 SEK