Jonas Rooth

(Sverige, Född 1961)
Jonas Rooth, väggskulptur med belysning, glas, Kivik, 2004.

Svängda armar med dekor av olikfärgade blommor och blad. Signerad Jonas Rooth 2004. Upphängningsanordning med två lampor medföljer. Diameter 80 cm, höjd 50 cm.

Smärre ytslitage. Nagg. En blomma skadad, medföljer.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
30 000 SEK