Josef Frank

(Österrike/Sverige, 1885-1967)
Josef Frank

Josef Frank, matbord, modell 2010, Firma Svenskt Tenn, efter 1985

Mahognyfanerat. Rund skiva på fyrdelad fot. Brännstämplat undertill. Diameter 145, höjd 72 cm.

Smärre slitage. Smärre märken.

Formgivare

Utropspris
12 000 SEK

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17