Broderi, två ramade delar. Qing dynastin, 1800-tal.

Broderad i olika toner av blått mot guld siden fond. Mått med ram 15x49 cm.

Slitage, ej examinerade ur ram. Fläckar.

Utropspris
2 500 SEK