Nils Fougstedt

(Sverige, 1881-1954)
Nils Fougstedt
(Sverige, 1881-1954)

Nils Fougstedt, skulptur, brons, signerad.

Balans. Gjutarstämpel Otto Meyer Fud. H. 15,5 cm.

Proveniens

Ingemar Dahlbergs samling

Konstnär

Utropspris
2 500 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801