940
1394548

Ando Utagawa Hiroshige (1797-1858) efter, färgträsnitt. Japan, 1900-talets mitt. Album med 37 blad.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ur serien "The Fifty-three Stations of the Tokaido Road
Tōkaidō gojūsan tsugi" 東海道五十三次. Mått blad 37,5x24 cm. Watanabe 6 m.m. sigill från 1946-1957. Albumets mått 31,5x45,5 cm.

Slitage, veck, fläckar.