Utagawa Hiroshige I, troligen efter, färgträsnitt, Japan, troligen sent 1800-tal eller tidigt 1900-tal.
"97 Five Pines, Onagi Canal
(Onagigawa Gohonmatsu)
小奈木川五本まつ" från sviten "One Hundred Famous Views of Edo
Meisho Edo hyakkei
名所江戸百景". 34 x 21 cm.
Ej examinerad ur ram. Slitage. Gulnad. Beskuren i marginaler.