1385123

Golvlampa, modell 60440, Idman 1930-tal.

Förnicklad mässing och svart metall. Tygskärm. Total höjd 140 cm. Skärmens diameter 43 cm.

Ställvis slitage. Skadad avbrytare. Färgbortfall. Ej funktionstestad. Rost. Ärg.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
400 EUR