1387270

Erkki Käppi, vas, signerad Erkki Käppi -55.

Graverad dekor med motiv av Väinämöinen som spelar på kantele. Höjd 16,5 cm. Diameter 13 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott. Repa.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
150 EUR