1407662

Fåtöljer, ett par, modell 3796 för Oy Ekwall Ab 1930-tal.

Fast stoppad klädsel, armlän i trä. Bredd 65 cm. Sitthöjd ca 40 cm. Totalhöjd 75 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Senare målning. Senare klädsel. Färgbortfall.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
300 EUR