1414187

Fåtöljer, ett par, "Panu", modell 234, Asko 1930-tal.

Fast stoppad klädsel. Arm- och ryggstöd i trä. Bredd 65 cm, sitthöjd ca 40 cm, total höjd 86 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Färgbortfall. Senare klädsel.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
400 EUR