1414884

Soffbord / schackbord, 1930-tal.

Stommen i betsad björk. Mässingsskiva med dekor av schackbräde. Diameter 70 cm. Höjd 64 cm.

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Märken. Repor.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
180 EUR