1393774

Carl Malmsten

(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, karmstol, "lata greven", 2000-tal.

Carl Malmsten, Karmstol, "Lata greven", 2000-tal.

Stomme av mahogny. Stoppad sits och rygg. Brännmärkt. Sittöjd 40, bredd 68 cm.

Helhetsintrycket är gott. Fläckar.

Proveniens

Ingemar Dahlbergs samling

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer