1393798

Taburetter, ett par, senguvastianska, 1800-talets början.

Målade taburetter med sabelformade ben. Stoppad sits med textilklädsel. Sitthöjd 43 cm.

Renoverad. Kompletterad. Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Ingemar Dahlbergs samling

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer