1401213

Spegellampetter, ett par, gustaviansk stil, Kurt Ekvall Nyköping, 1900-talets mitt.

Spegellampetter, ett par, gustaviansk stil, kurt ekvall nyköping, 1900-talets mitt.

Förgyllda och bronserade. För ett ljus vardera. Dekor av krönande lagerkrans med bandrosett. Märkta med tillverkarens namn. Höjd 63 cm.

Smärre slitage.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer