1405192

Taburetter, ett par, Karl-johan, 1800-talets mitt.

Taburetter, ett par, karl-johan, 1800-talets mitt.

taburetter med stomme av mahogny och stoppad textilklädd sits. Sitthöjd ca 40, bredd 57, djup 35 cm.

Lagningar. Senare klädsel. Förstärkningar. Ställvis slitage. Ena svarvade "armlänet" något löst.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
2 500 SEK
Rekommendationer