Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Armband, platina, gammalslipade diamanter ca 1.46 ct tot, syntetisk safir och safirer. Tidigt 1900-tal.

Mittersta safiren syntetisk, resten naturliga safirer.
Längd 17 cm.
Bredd 2 - 17 mm.
Total vikt 18,2 g.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
3 000 EUR