1408117

Wäinö Aaltonen

(Finland, 1894-1966)
Wäinö Aaltonen, Ängel.
Wäinö Aaltonen, Ängel.
Wäinö Aaltonen, Ängel.

Wäinö Aaltonen, Ängel.

Sign. Relief, brons. 52x43 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Matti Aaltonens äkthetsintyg a tergo.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
1 200 - 1 500 EUR