Design Möbler
1410714

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, stolar 6+1 st "sjuan" för fritz hansen 1900-talets senare den.

Arne Jacobsen, stolar 6+1 st "sjuan" för Fritz Hansen 1900-talets senare den

Vitlackerade, stomme av metall, märkta i godset, sitthöjd 43 cm

Bruksslitage. Avnött. Nagg. Märken. Fläckar. Repor. Färgbortfall. En stol med skadat ryggstöd. Rostangrepp.

Placering: Z2

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Auktionen avslutas
5 dagar 18 timmar
30
315
31
Utropspris
400 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 35 EUR. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
5 jul 10:13
30 EUR