Sven Wejsfelt, figuriner, 3 st, stengods, Gustavsberg.
Fiskar med blanka glasyrer i blå, lila och bruna nyanser. Den större signerad Sven samt med studiohanden och daterad -56. Längd 12 -21, höjd 9 -13,5 cm.
Smärre ytslitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 500 SEK