Design MöblerJosef Frank
1411078

Josef Frank

(Österrike/Sverige, 1885-1967)
Josef Frank, soffbord modell 2139 för Firma Svenskt Tenn 1900-talets andra hälft.

Josef Frank, soffbord modell 2139 för Firma Svenskt Tenn 1900-talets andra hälft

Skiva fanerad med valnötsrot, stomme av valnöt, diameter 120 cm, höjd 47 cm

Obetydligt ytslitage. Repor. Smärre fläckar.

Behandlat med speciallack mot fläckar.

Formgivare

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
40 000 SEK