Halsband, medaljong med spegel, silver och emalj. Importstämplad I Erling, Helsingfors tidigt 1900-tal.

Medaljongens diameter 39 mm.
Kedjans längd 58 cm.
Total vikt 25,3 g.

Konvex spegel som man kan se hela sitt ansikte i.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
400 EUR