1417868

Barock

Byrå, Nordeuropa, Barock, 1700-talets första hälft.

Fanerad med valnöt. Bukig front med tre lådor, beslag och dragkläppar av mässing. Bredd 80, djup 43, höjd 64 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fanerskador och lagningar. Kompletterad/renoverad.

Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
8 000 SEK