1419874

Børge Mogensen

(Danmark, 1914-1972)
Børge Mogensen,  fåtölj med fotpall modell 2204, Frederica Stolefabrik, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Klädd med skinn, lösa plymåer, sitthöjd 45 cm

Bruksslitage. Smärre fläckar. Märken.

Formgivare

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
12 000 SEK